top of page
6.jpg

REHBERLİK HİZMETLERİMİZ

Öğretim yılının en başında öncelikli olarak öğrencilerimizi bütün yönleriyle tanıma çalışmaları yapılır. Her öğrenciye kendi ihtiyaçları doğrultusunda düzenli rehberlik hizmeti sunulur.

Öğrencilerimizin eğitsel rehberlik ihtiyacına yönelik olarak; verimli ders çalışma, kendi çalışma stillerini keşfetme, zamanı etkin kullanma, kendi çalışmalarına eleştirel bakabilme ve geliştirebilme, motivasyon, etkin öğrenme ve sınav stratejileri gibi konularda hizmet sunulur.

Öğrencilerimizin mesleki rehberlik ihtiyacına dönük olarak ise; öğrencilerimizin kendilerini daha iyi tanımaları ve uygun olduğu meslek gruplarını fark etmeleri adına mesleki ilgi, yetenek ve değer testleri uygulanır. Meslekler, çalışma koşulları ve iş imkanları tanıtılır. Üniversite tercih döneminde kendine uygun mesleğe yerleşmesi doğrultusunda yöneltme-yerleştirme hizmeti sunulur.

Öğrencilerimizin akademik yaşantısının olduğu kadar duygusal yaşantı ve problemleri de son derece önemsenir. Rehberliğin eğitimin ayrılmaz parçası olduğu anlayışıyla; öğrencilerimizin her türlü duygusal ve kişisel ihtiyaç ve problemleri noktasında kişisel-sosyal rehberlik hizmeti verilir.

8.jpg

Nebil Susup Sok. No:111 Karşıyaka\İZMİR

0 232 3644491

en iyi kurs, üniversite hazırlık kurs, tyt kurs, yks kurs, ayt kurs, üniversiteye hazırlık kurs, yks hazırlık

yönelim özel öğretim kursu, matematik, tyt ayt

bottom of page