top of page

10. sınıfta Yönelim'de olmak;

10. sınıf konuları itibarıyla çok kolay değildir. Öğrencinin bu yılı Yönelim'de geçirmesi demek üniversite sınavı için şimdiden alt yapı oluşturması demektir.

klipartz.com (6).png

Çünkü kolay ve kalıcı bir şekilde anlayarak öğrendiği konular öğrencinin temelini oluşturur.

Üstelik TYT sınavı soruları 9 ve 10. sınıfıı içermektedir.

Okul açılmadan 1 hafta önce yapılan hızlandırmada temel eksiklikleri giderilir. Okulun sürekli önünde gidildiği için öğrenci dersleri önce bizde görüp öğrenir sonra okulda notunu alır. 

Ödev kontolü ve anlamadığını sorma için zorunlu birebirlere katılması için öğrencinin uygun olduğu gün ve saatler planlanır.

2 ila 10 kişilik sınıflarda eğitim görürler. Öğrenme düzeylerine, dikkatlerine ve temellerine göre ayrılmış sınıflar oluşturulur. 

İlk günden itibaren koçları ve öğretmenleri öğrenciyi tanır. Rehberlik testleri, ara sınavlar ugulayarak öğrenme ve çalışma şekilleri belirlenir. Böylece her öğrenciye kişisel bir yol haritası çıkarılır.

Her hafta yapılan derslerin dışında ödev kontrolü ve  anlamadığını sormak için hafta içi zorunlu birebirlerimiz vardır.

Bunun dışında her öğrencinin eksiğini bulduğu konulardan sınırsız birebir hakkı vardır. 

Mesleklerle ilgili araştırmalar başlar, hangi mesleğe yönelimi ve yatkınlığı olduğu tespit edilir. Buna göre hedef konularak motivasyonu yüksek ve istikrarlı bir çalışmaya başlanır.

Her an sınav olacak kadar hazır olunmasına rağmen sınav öncelerinde sınav çalışma soruları (S.Ç.S.) uygulanarak eksik tespiti ve giderilmesi yapılır.

Unutmayın. Öğrenci eğer 10. sınıfta Yönelim'deyse üniversite sınavına hazırlanmaya 2 adım önde başlar.

fa9onc2iktr9otac4b88miajcs.png
3d-computer-graphics-photography-clip-art-parents-3196719df5b9a03628ca0a60ca36a6df.png
klipartz_edited.png
bottom of page